Mladá generácia gastroenterológov nadviazala spoluprácu s kolegami  z United European Gastroenterology

Mladá generácia gastroenterológov nadviazala spoluprácu s kolegami z United European Gastroenterology

Minulý týždeň uvítali na hepatologicko-gastroenterologickom oddelení II. Internej kliniky SZU vzácnu návštevu, doktorku Henrietu Heinrich (obr.: tretia zľava), vedúcu sekcie mladých talentov z United European Gastroenterology (UEG), ktorej pôsobiskom je Stadtsspital Triemli v švajčiarskom Zürichu.

Na pozvanie prednostu kliniky MUDr. Ľubomíra Skladaného, PhD. sa doktorka stretla s mladými a šikovnými gastroenterológmi, ktorí sú novou generáciou odborníkov našej nemocnice.

UEG organizuje semináre, buduje rôzne vzdelávacie programy, snažia sa spoločnými silami učiť a rozvíjať sa.

Cieľom stretnutia na pôde nemocnice bolo nadviazať bližšie kontakty s organizáciou, ktorá združuje obdobne zameraných mladých gastroenterológov na európskej úrovni ako aj  zámer užšej spolupráce s UEG a zapojenie sa do jej aktivít.

Hepatologicko-gastroenterologické oddelenie II. Internej kliniky SZU je dôležitou súčasťou Transplantačného centra a jedno zo špičkových pracovísk svojho druhu v SR pre liečbu ochorení pečene a tráviacej sústavy. Výchovu budúcich generácií špičkových odborníkov považujeme za jednu z našich priorít a spolu s vedením kliniky majú našu plnú podporu v ďalšom napredovaní.