Kyslíkové koncentrátory od lekárov bez hraníc

Kyslíkové koncentrátory od lekárov bez hraníc

Ich aktivita väčšinou prebieha mimo záberu médií, avšak ich pomoc zachraňuje životy v situáciách, ktoré sme my mali to šťastie nikdy nezažiť.

 

Mimovládna organizácia Lekári bez hraníc vysiela dobrovoľníkov zasahovať do vojnových oblastí a chudobných krajín tretieho sveta, kde je lekárska starostlivosť viac luxus ako štandard.

 

V dôsledku pretrvávajúcej pandémie vyslali misie do najviac postihnutých oblastí, akou sa stalo, žiaľ, aj Slovensko. Od januára pomáhajú Lekári bez hraníc prvý krát aj v slovenských domovoch sociálnych služieb, rómskych osadách a pomohli so zabezpečením kyslíkových koncentrátorov.

 

Lekári bez hraníc v rámci aktivít spojených s aktuálnym zásahom na Slovensku zapožičali zdarma Oddeleniu pneumológie a ftizeológie štyri výkonné kyslíkové koncentrátory, ktoré poslúžia nielen pri liečbe COVID pacientov, ale najmä umožnia skoršie prepustenie do domácej starostlivosti takým, ktorí pri svojej rekonvalescencii ešte potrebujú vyššiu dávku kyslíka aj doma.

 

Medicínsky koordinátor misie Lekárov bez hraníc na Slovensku Leo Ho a Jaroslav Volšický, koordinátor logistiky odovzdali koncentrátory primárovi oddelenia Michalovi Urdovi a anestéziologičke Eve Kušíkovej, ktorá sama absolvovala niekoľko misií.

Lekári bez hraníc, ĎAKUJEME

image_pdfimage_print