Kvôli Covid – 19 bol na umelej pľúcnej ventilácii. Vyliečil sa a svojim záchrancom venoval úprimné poďakovanie.

Z tohto listu sme veľmi šťastní, pretože prinavrátiť zdravie ťažkochorému človeku je najväčšia satisfakcia a dôkaz, že naši zdravotníci vkladajú do svojej práce – svojho poslania veľa síl a odhodlania a nevzdávajú sa ani pri zdanlivo neriešiteľných prípadoch.
Pánovi Jozefovi želáme skorý návrat do bežného života spred „korony“

“ Milí lekári, milé zdravotné sestry, milý personál oddelenia ARO Rooseveltovej nemocnice B. Bystrica❗️
Koncom septembra som zažil v mojom živote nepríjemný „kotrmelec“ v podobe obojstranného zápalu pľúc spojeného s COVID-om. Úprimne, vzhľadom na môj životný štýl dennodenného športovania, zdravej stravy a dostatku spánku, som bol prekvapený, že som sa do takejto situácie vôbec dostal. Bohužiaľ som takto ochorel, až bolo treba volať vozidlo rýchlej záchrannej služby.
Moja manželka zostala doma vystrašená s dvoma synmi a s otáznikmi , čo teraz a čo bude ďalej.
V mojom a vlastne v našom rodinnom nešťastí sme mali veľké šťastie, že som sa dostal do Vašich dobrých a zodpovedných rúk.
Liečba pomocou pľúcnej ventilácie v umelom spánku bola náročná, ale vzhľadom na okolnosti veľmi užitočná. To hovorím ako rekonvalescent v domácej liečbe, ktorý dnes opäť znovu dýcha, chodí a naháňa stratené kilogramy a to všetko dva týždne po opustení Vášho oddelenia.
Čas rýchlo beží, náš život v rodine sa znovu vracia pomaly do normálu. Ja spolu s mojou rodinou však cítime ešte jeden dlh voči ľuďom, ktorí nám v ťažkom čase pomohli, a síce prejaviť vďaku, keďže sme to nestihli osobne.
Tými ľuďmi ste vy, lekári a sestry, ktorí ste sa s veľkou odbornosťou, starostlivosťou, empatiou a úsmevom starali nielen o mňa pacienta, ale taktiež ste trpezlivo odovzdávali informácie a hlavne pokoj mojej manželke Veronike.
ZA TO VÁM CHCEME VEĽMI POĎAKOVAŤ !
Ostanete v našich mysliach ako niekto, kto nám veľmi pomohol a kto nám ukázal príklad správania sa a starostlivosti o ľudí v núdzi a v chorobe, pričom sami dennodenne riskujete možnosť nákazy Covid-om.
DOVOĽTE NÁM NA ZÁVER TOHTO LISTU VÁM POPRIAŤ VEĽA ZDRAVIA, OSOBNÝCH A TIEŽ PRACOVNÝCH ÚSPECHOV V PODOBE VYLIEČENÝCH PACIENTOV!
S úctou! „
Jozef s manželkou Veronikou a synmi…