Koronavírusová infekcia nebola doteraz potvrdená u žiadneho pacienta prijatého na oddelenie infektológie

V našej nemocnici sme doteraz za obdobie od začiatku februára prijali 21 osôb. Všetky mali výsledky testov na prítomnosť koronavírusu NEGATÍVNE‼

Aký je postup pri príjme osoby s podozrením ❓

• Osoba s podozrením (príznaky, cestovateľská anamnéza, kontakt s potvrdeným chorým) konzultuje svoj stav telefonicky so svojim všeobecným lekárom, alebo úradom verejného zdravotníctva. Nejde k lekárovi ani do nemocnice osobne!!
  • Osoba s podozrením (príznaky, cestovateľská anamnéza, kontakt s potvrdeným chorým), ktorá príde na oddelenie urgentného príjmu, je povinná si na recepcii nasadiť ochranné rúško a uviesť svoju anamnézu.
  • Personál ho odvedie do izolačnej miestnosti, kam za ním príde lekár v ochrannom odeve.
    Vyšetrujúci lekár skonzultuje jeho stav s epidemiológom a ak je podozrenie odôvodnené rozhodne o jeho prijatí na oddelenie infektológie, kde mu budú odobraté vzorky (výtery z hrdla) a odoslané do Národného referenčného centra na laboratórne vyšetrenie.
  • Personál zatiaľ uzavrie vchody na urgentný príjem a spíše osobné údaje prítomných osôb a pacientov. Je to potrebné pre prípad, že by sa prítomnosť vírusu u osoby s podozrením potvrdila a bolo by potrebné ich vyšetriť.
  • Po osobu s podozrením príde zdravotná záchranná služba v ochranných odevoch a prevezie ho na oddelenie infektológie, ktoré sa nachádza v osobitnej budove mimo areálu nemocnice.
  • Priestory, kde sa pohybovala osoba podozrivá na koronavírus sú dôkladne dezinfikované.
    Osoba s podozrením je prijatá izolovane na oddelenie infektológie.
  • Na oddelení je umiestnená v izolovanej izbe s vlastným sociálnym zariadením a stará sa o nich vyhradený zdravotnícky personál, ktorý k nemu vstupuje len v ochrannom odeve.

Nemocnica v súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou prijala niekoľko preventívnych opatrení.
▶ Viac nájdete tu: https://www.fnspfdr.sk/covid-19-opatrenia-a-odporucania/

Žiadame pacientov, aby sa správali zodpovedne a dodržiavali pokyny personálu a dôslednú hygienu rúk.