II. Chirurgická klinika SZU – Všeobecná chirurgia

Domov / II. Chirurgická klinika SZU – Všeobecná chirurgia

Stručný popis činností, ktoré klinika zabezpečuje

II. Chirurgická klinika SZU poskytuje komplexné chirurgické služby na úrovni koncovej nemocnice lll. typu ako aj špecializovaného chirurgického ústavu. Je doškoľovacím centrom Slovenskej zdravotníckej univerzity. Súčasťou všeobecnej a septickej jednotky kliniky, ktorá má 32 lôžok sú ošetrovacie jednotky: septickej chirurgie a odborné ambulancie všeobecnej chirurgie.

Diagnostické a terapeutické možnosti

Diagnostika:
Kompletná klinická diagnostika ochorení orgánov brucha, ochorení končatín.

Liečba:
Chirurgická liečba náhlych príhod brušných a hrudných.

Kompletná chirurgická liečba zhubných aj nezhubných ochorení žalúdka, čreva a konečníka.

Chirurgická liečba zhubných aj nezhubných ochorení štítnej žľazy, prištítných teliesok a nadobličiek.

Chirurgická liečba zhubných aj neznubných nádorov prsnej žľazy, vrátane nepalpovateľných lézií.

Kompletná miniinvazívna chirurgická liečba laparoskopická.

Operácie hemoroidov aj staplerovou metódou podľa Longa.

Komplexné riešenie diabetickej nohy, dekubitov, septických stavov. Máme ranový tím lekárov a sestier, ktorí sa o uvedené komplikované rany starajú.

Výskumná, vzdelávacia, školiaca činnosť:
Klinický a aplikovaný výskum (liekové štúdie), školiace akcie v rámci SZU.

Odbory kliniky
1. Chirurgia