JE TO DEFINITÍVNE! NEMOCNICA SA IDE REKONŠTRUOVAŤ

Opadaná fasáda aj strohé zariadenie oddelení bude čoskoro minulosťou. Vláda SR v januári 2019 definitívne schválila našej nemocnici prostriedky vo výške 104,5 mil. eur na komplexnú rekonštrukciu. Prvé práce by sa mohli začať už koncom tohto roku.

Z tejto investície sa nám podarí dokončiť rekonštrukciu sekcie starostlivosti o akútneho pacienta, tzv. „hot floor“, vybudovanie endoskopického centra, centrálnej JIS a stroke unit.
Ďalej bude kompletne zrekonštruovaná takzvaná „hotelová časť“ (oddelenia, kde ležia pacienti) vrátane sociálnych zariadení a technické prevádzky ako kúrenie-chladenie, fasády, okná, strechy, inštalácie a štrukturovaná kabeláž. Rekonštrukciou prejde aj poliklinická čast, rehabilitácia a dobudované budú zákrokové sály.

Investíciu pocítia pacienti pri kvalitnejšej zdravotnej starostlivosti, ktorá bude spĺňa požiadavky 21 storočia. Zlepšia sa podmienky na prácu aj nás zamestnancov.