Aktuálne obmedzenia dopravy a parkovania v areáli nemocnice !!!

    Vstup do vnútorného areálu budeme od 1. apríla regulovať

    Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici začne od utorka, 1. apríla 2025 regulovať vstup do vnútorného areálu nemocnice. Vstup pri vjazdoch v smere od Jedľovej ulice a od Tajovského bude regulovaný rampou. Do areálu bude umožnený vstup len zamestnancom s prideleným parkovacím miestom, ZŤP pacientom a pacientom do naplnenia kapacity vyhradených voľných parkovacích miest a na krátkodobé státie pre výstup a nástup. Do areálu budú mať v rámci dostupných kapacít umožnený vstup aj návštevníci a zamestnanci Detskej fakultnej nemocnice.
    Vstup do vnútorného areálu budeme od 1. apríla regulovať

    Tento krok je jedným z ďalších krokov reorganizácie dopravy v okolí nemocnice, ktoré súvisia s výstavbou nových nemocničných objektov. Pre pacientov a návštevníkov je prioritne určené hlavné parkovisko mimo areálu nemocnice, ktorého vlastníkom je Mesto Banská Bystrica. Parkovisko je v zmysle platného všeobecne záväzného nariadenia spoplatnené 1 eurom za hodinu a 2 eurami za celý deň.

    Nemocnica vytvorila v areáli dodatočné dočasné odstavné plochy, aby odľahčila parkovanie v okolí a vytvorila  pre zamestnancov lepšie podmienky dostupnosti parkovania. Celkovo došlo k navýšeniu o 250 odstavných miest. Chceme týmto požiadať našich pacientov a návštevníkov nemocnice o trpezlivosť a rešpektovanie nastavených pravidiel.

    Koordináciu dopravy v areáli nám budú pomáhať zabezpečovať zamestnanci vnútornej ochrany na vstupných bodoch

    Radi by sme pozitívne povzbudili všetkých dotknutých. Všetky dopravné opatrenia, ktoré realizujeme sme intenzívne konzultovali so všetkými kompetentnými orgánmi a zapracovali sme všetky ich pripomienky. Opatrenia sú však veľmi komplexné a ich zavedenie má svoj postup a nie je možné ich zrealizovať mávnutím čarovného prútika, i keď by sme si to všetci úprimne priali. Veríme, že situáciu so zavedením ďalších opatrení  sa nám poradí spoločne zvládnuť,

    vysvetľuje riaditeľka nemocnice Ing. Miriam Lapuníková, MBA.

    Hlavným cieľom opatrení  v oblasti  reorganizácie dopravy v okolí, ale aj areáli nemocnice,  je vytvoriť čo najlepšie podmienky na to, aby bola aktívna a udržateľná verejná doprava prvou prirodzenou voľbou  pri dochádzaní do Rooseveltovej nemocnice pre zamestnancov, pacientov a návštevníkov z mesta i celého regiónu. Držme si palce, spoločne budujeme nemocnicu 21. storočia, ktorá tu bude so svojim vynikajúcim tímom odborníkov pre nás všetkých.