Poďakovania pacientov


7.2.2016


Tento mail patrí na urgentný príjem, ambulancia ORL a tiež chirurgická ambulancia urgentného príjmu.


 

Píšem za môjho synovca, s ktorým sme včera strávili nejaký čas na urgentnom príjme. Popoludní ho pohrýzol cudzí pes. Po príchode na "urgent" sme síce chvíľu čakali na recepcií (aj keď nám z tváre liala krv), na chirurgii práve niekoho zašívali. Zobrali nás dnu. Prístup veľmi príjemný. Pán doktor nás odkázal na ORL ambulancia, pretože synovec mal prehryznutú prepážku v nose.

 

Ani chvíľku sme nečakali. Milá pani sestrička nás zavolala dovnútra. Po prvotných informáciách, potrebných pre ošetrenie, sme sa pri čakaní na pána doktora rozprávali ako obyčajní ľudia. Veľmi sa mi páčil jej ľudský prístup, milé a podporné slová. S tým sa v dnešnej dobe človek málokde stretne. Veľmi si to vážim. Pretože v tejto pre mňa náročnej situácií mi jej slová pôsobili ako balzam na dušu.


 

Milá pani Mikušincová, ĎAKUJEM za Váš ľudský prístup k pacientovi, za podporu a vcítenie sa do našej situácie. Ďakujem za rady, ktoré ste nám dali. Ste výborná zdravotná pracovníčka. Veľmi si Vás vážim.

 

Prajem Vám a celému kolektívu ORL a chirurgie (v neposledom rade celému urgentnému príjmu), aby ste zostali takí akí ste. Veľa zdravia a radosti pri práci!

 

Zo srdca ďakujeme!

 

 

Andrea a Tomáš

 


 

6.2.2016.

 

Chodíme s matkou na ortopédiu k Dr.Šímovi už 22 rokov. Niekolkokrát ju už operoval... Posledná operácia bola svojím spôsobom riskantná pre pacienta a hlavne pre doktora..... Vyslovujem veľké VĎAKA pre Dr. Šímu, ortopéda, ktorý je skutočný doktor ortopéd, ktorý je neskutočný a veľmi mu ďakujem, pretože sa podujal operovať moju matku, ktorá bude mať 85 rokov a urobil jej reoperáciu bedrového kĺbu.... Bola operovaná 7.12.2015, operácia dopadla veľmi dobre, ďakujem mu na stokrát........ Nikdy mu nebudem byť vďačná za to, čo urobil, ako operoval, ako to všetko urobil, ako to zvládol - hlavne u tak starej pacientky.... Ešte raz veľká VĎAKA...A prajem p.Dr.Šímovi veľa úspechov, veľa dobrých pacientov, pochopenie v rodine, pretože tento doktor je ,,závislý,,   na svojej práci, pretože ju miluje.... A prajem tejto nemocnici, aby si vážila takého doktora, ktorý je ochoný obetovať svoj život za ňu.... !

 

 

A za ortopédiu..... Ešte raz veľká VĎAKA Dr.Šímovi.....Jana Šályová

15.1.2016

 

Dobrý deň,píšem síce trošku neskôr ale o to srdečnejšie. Som zamestnankyňa nemocnice,pracujem ako laborantka a rodila som v noci z 30.10 na 31.10.2015 na Vašom oddelení. V prvom rade sa chcem veľmi pekne poďakovať pani doktorke Rosovej a pani pôrodnej asitentke Višňovskej (dúfam,že je to meno správne) a samozrejme aj druhej pani sestričke,ktorá mala službu (bohužiaľ neviem jej meno). Celý priebeh pôrodu bol vďaka nim hladký a všetko dobre dopadlo.

 

Samozrejme sa chcem poďakovať celému Vášmu kolektívu sestričiek,ktoré boli veľmi starostlivé,milé a aby som nezabudla na detské sestry,ktoré nám vždy ochotne pomohli s bábätkami. Ďakujem aj veľmi pekne detskej pani doktorke,ktorá každý deň starostlivo vyšetrovala naše bábätká. A v neposlednom rade ďakujem aj za starostlivosť pani doktorke Ostrovskej.
Vrátila som sa do našej pôrodnice po desiatich rokoch a bola som milo prekvapená ako sa to tam zmenilo.

 

Takže prosím Vás odovzdajte moje poďakovanie a prajem Vám veľa úspechov v práci a veľa spokojných a šťastných mamičiek a bábätiek.

 

S pozdravom

 

Kubišová Eva
 
 


 

14.12.2015

 

Vážená pani riaditeľka, 

 

v dňoch 6.-11.12.2015 som bola pacientkou II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky SZU. Chcem vyjadriť vďačnosť a pochvalu všetkým zamestnancom tejto kliniky. Vysoko oceňujem  ľudský a chápavý prístup, profesionalitu a záujem o pacienta MuDr.Hudeca. Ďakujem za príjemný, milý a profesionálny prístup MuDr. Miškovičovej. Ďalej chválim, oceňujem a ďakujem všetkým sestrám  kliniky - či už to boli sestry na JIS, či na oddelení - všetky boli veľmi príjemné, ochotné, trpezlivé a starostlivé. Som rada, že som na vlastnej koži zažila, že je možné, aby sa v zdravotnej starostlivosti snúbila vysoká profesionalita a ľudskosť.

 

Ešte raz veľké ďakujem.

 

S pozdravom a prianím spokojných pacientiek

 

Mgr. Miriam Kováčová
14.12.2015

 

Vážená pani riaditeľka,

 

     v dňoch od 7. – 12. decembra som bola hospitalizovaná na Gynekologickom oddelení I., kde som podstúpila plánovanú gynekologickú operáciu.

 

     Dovoľte mi touto cestou poďakovať lekárom, zdravotným sestrám a pomocnému zdravotnému personálu za odborný a empatický prístup ako pred operáciou, tak pri pobyte na JIS-ke a následne na oddelení po vykonaní zákroku. Zdravotné sestry pristupovali k potrebným predoperačným a pooperačným procedúram šetrne, bez nervozity a s pochopením stavu pacienta v jednotlivých fázach hospitalizácie. Na druhej strane ošetrujúci lekári svojím precíznym odborným a príjemným kontaktným vystupovaním nenásilne vytvárali potrebnú atmosféru nielen starostlivosti, ale aj informovanosti pacienta. Osobitne by som chcela vyzdvihnúť organizáciu práce na oddelení, kde jednotlivé fázy plynule nadväzovali jedna na druhú, od prípravy pacienta, prevoz na lôžku, operáciu, pobytu na JIS-ke a následne pobytu na oddelení, čo nevyhnutnou mierou prispelo k vyrovnanosti pacienta pri podrobovaní sa požadovaným zákrokom.

 

     Osobitné poďakovanie patrí prednostovi kliniky MUDr. Tiborovi Bielikovi, PhD, do ktorého odborných operačných rúk som bola zverená.

 

     Vo Vašej nemocnici som bola operovaná už tretí krát a ja osobne som sa nikdy nestretla s nepochopením, alebo neprofesionalitou. Ale v dnešnej dobe, kedy je ekonomicky poddimenzované financovanie nielen prevádzky nemocníc, ale aj odmeňovanie lekárov a zdravotníckeho personálu, sa takýto prístup cení o to viac. Vážim si, že máme takúto nemocnicu v našom meste.

 

     S pozdravom

Ing. Jaroslava Hýblová

 
Vážená pani riaditeľka Ing. Miriam Lapuníková, MBA,

vážená pani prednostka MUDr. Marta Ondrejková, PhD.,

vážený pán zástupca MUDr. Ladislav Jančo, FEBO,

vážená pani vedúca sestra Bc. Miroslava Števulová,

 

touto cestou sa vám všetkým chcem veľmi pekne poďakovať za starostlivosť, ktorá mi bola poskytnutá na II. Očnej klinike SZU potom, ako mi v septembri tohto roku nečakané poškodenie sietnice ľavého oka skomplikovalo život. Na vašu očnú kliniku som sa dostala po odporúčaní MUDr. Špirkovej (NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach). Vo vašej očnej ambulancii som následne bola veľmi odborne a dôsledne vyšetrená MUDr. Ladislavom Jančom, FEBO a neskôr aj pani prednostkou MUDr. Martou Ondrejkovou, PhD. Vám, skvelým lekárom vyjadrujem svoje veľké ďakujem, pretože ste mi svojim aktívnym prístupom a včasným zákrokom zachránili zrak. Aj vďaka vám možem naďalej naplno a aktívne žiť. Ďakujem za váš citlivý a ľudský prístup, ktorým ste mi pomohli zvládnuť ťažké chvíle strachu a obáv z prípadnej straty zraku. Úprimné ďakujem vyjadrujem aj celému tímu zdravotných sestier a ošetrovateliek pod vedením Bc. Miroslavy Števulovej, ktoré sa o mňa príkladne starali a v ťažkých chvíľach i napriek žalostnému stavu nášho zdravotníctva vedeli pomôcť, podporiť i rozosmiať. 

 

Všetkým vám ešte raz ďakujem za poskytnutú starostlivosť a prajem vám, čo najviac spokojných pacientov a zadosťučinení vo vašej náročnej práci.

 

S úctivym pozdravom Janka Krethová, pacientka z Bojníc

 
29.10.2015

 

Vážený tím zamestnancov nemocnice,

som nesmierne vďačná a veľmi milo prekvapená prístupom chirurgického oddelenia, pod vedením p.  Prof. Kothaja, ktorý údajne moju mamičku – 94 ročnú Boženku Kulischekovú operoval. A som milo prekvapená ako je o ňu postarané. Priznávam, nemala som dobré skúsenosti – bol to  „iba starý človek“. Moja mamička bola vždy veľmi pedantná a teraz sa môžeme spoľahnúť...to je veľká vec, keď človeka berú ako osobnosť a všetko má morálku a vysokú odbornosť.

 

Zatiaľ len toľko, pretože som tiež v práci a  musím sa sústrediť. Je to na Vás, komu tento môj e-mail adresujete... chcela som len poďakovať.

 

S úctou                                 Ida Mušková 

29.10.2015

 

Dobrý deň,

 

chcela by som vyjadriť poďakovanie a pochvalu pani bc. Magdaléne Peniažkovej za jej nesmierny snahu a pomoc pri mojej rehabilitácii. Som jej nesmierne vďačná za ľudský prístup a úžasnú prácu, ktorú odvádza i pri tak veľmi nepriaznivých podmienkach akými je môj "zúfalý" príchod sanitkami na cvičenie.

 

V traumatologickej telocvični zamestnávate skutočne vzácne stvorenie (vlastne stvorenia, nakoľko obe robia neskutočne úžasnú prácu a všemožne sa snažia o urýchlenie liečby svojich pacientov)!

 

S pozdravom ešte asi dlhšiu dobu vaša pacientka

 

Soňa Trajlinková

 


 

8.10.2015


Od minulej stredy som hospitalizovaná na Očnej klinike. Chcela by som veľmi pochváliť prístup i precíznu prácu MUDr. Kataríny Gablasovej a MUDr. Stanislava Mráza. Neskutočne oceňujem  empatiu, ktorú dokážu vyjadriť pri zlomových okamihoch u svojich pacientov. Hoci môj problém ešte úplne nevyriešili a zdá sa, že diagnóza je nezvratná, stále sa snažia robiť viac. Je zjavné, že pacienti pre nich nie sú "len" pacienti. Možno sa Vám to zdá byť bežné, no žiaľ, na Slovensku to stále nebýva zvykom;  dovoľujem si to porovnávať s inými nemocnicami a prácou ich personálu.

Podobne som mala radosť aj z celého sesterského kolektívu na očnom oddelení. Žiaľ, mená konkrétnych sestier, ktoré robia svoju prácu naozaj zodpovedne a s citom, Vám neviem povedať. 


Nevynímajúc ambulantnú starostlivosť. Roosveltovu nemocnicu navštevujem v pravidelných intervaloch asi jedenkrát týždenne. Chodím na refrakčnú očnú ambulanciu už dlhodobo a priateľských sestier - ako je napríklad pani Darinka Končírová - je málo. Podobne MUDr. Oslanec je jeden z  lekárov, ktorý je ochotný vždy vyšetriť pacienta a poradiť sa o ďalšej liečbe. Urobil to niekoľkokrát i napriek tomu, že nie som jeho pacientka.


Verím, že skutoční odborníci pôjdu do dôchodku s myšlienkou, že v Roosveltovej nemocnici zanechali svoje vedomosti a praktické skúsenosti práve vyrastajúcej generácii mladších lekárov a sestier. Nemôžem to odborne hodnotiť, ale myslím, že MUDr. Mráz bude jedným z výborných odborníkov v oblasti očného lekárstva (ochorenia rohovky), podobne, ako je dnes MUDr. Gablasová.
Budem rada, ak môj mail prepošlete aj pani riaditeľke Miriam Lapuníkovej. Ak prídete do kontaktu s MUDr. Gablasovou alebo s MUDr. Mrázom, poteším sa, ak im v mojom mene spokojnej pacientky úprimne poďakujete. Verím, že vďaka a pochvala za ich prácu je pre profesionálny rast oveľa hodnotnejšia a vie posunúť vpred, ako akákoľvek sťažnosť.

 

Ďakujem ešte raz!

 

S priateľským pozdravom
Zuzana Rojíková
(RTVS) 

25.9.2015


Dobrý deň! 17-21.9.2015 som bol hospitalizovaný na neurologickom oddelení vašej nemocnice. Bola to už tretia hospitalizácia od začiatku tohoto roku. Chcel by som sa veľmi pekne poďakovať za príkladnú starostlivosť a ľudský prístup personálu na tomto oddelení. Nakoľko je moja diagnóza vážna, o to viac si cením prístup a starostlivosť o pacientov. V dobe, keď počujeme z médií samé sťažnosti na naše zdravotníctvo, moja skúsenosť je práve opačná, za čo Vám patrí moje veľké poďakovanie a úcta. Ešte raz ďakujem!

 

Andrej Beduš

 
4.9.2015

 

Vážený pán Doc. Bielik

Chcem vám aspoň touto cestou veľmi pekne poďakovať za vašu starostlivosť a vysoko odborne prevedený operačný zákrok.  Zverila som sa do vašich rúk s obrovskou dôverou, pretože moja diagnóza ma trápi už 6 rokov a počas tohto obdobia sme sa  márne snažili s manželom otehotnieť. Prešla som mnoho kliník a podstúpila viaceré zákroky - no neúspešne. Na naše veľké prekvapenie 4 mesiace po tomto zákroku, ktorý som podstúpila u vás, som úplne prirodzene otehotnela, bez užívania akejkoľvek stimulačnej liečby. Dnes mám práve termín pôrodu a s veľkou radosťou sa pripravujeme na príchod vytúženého bábätka.Som vám nesmierne vďačná za vašu pomoc.

 

Želám vám veľa spokojných pacientiek a veľa takých pozitívnych a  radostných prípadov vo vašej lekárskej praxi.

 

S pozdravom Miroslava Marková z Hriňovej

 


 

Vážená pani riaditeľka, vážený pán námestník pre liečebno- preventívnu starostlivosť!

Na úvod môjho listu sa Vám chcem predstaviť . Som pacientka, ktorú previezli z galantskej nemocnice do Vášho zariadenia 11.3.2015 v hepatálnej kóme. Bola som síce čakateľkou na novú pečeň, no nemyslela som si, že transplantácia sa uskutoční za takých dramatických okolností. Z kómy som sa síce prebrala po niekoľkých dňoch, ale mala som obavy z ďalšieho vývoja mojej choroby. Vedela som, že to už dlho nevydržím a myslela som na najhoršie. Neprestávala som však bojovať aj vďaka úžasným ľudom, ktorí ma obklopili, povzbudzovali, vypočuli ma, rozprávali sa so mnou otvorene (som človek, ktorý potrebuje byť informovaný). Novú šancu na život som dostala 6.mája 2015. Viem , že takáto operácia nesie so sebou veľkú obetu, snahu, vedomosti . Je to zložitý proces, ktorý vyžaduje perfektnú tímovú prácu a ktorý sa môže skončiť dobre, ale napriek snahe všetkých aj zle. Ja žijem, a teším sa zo života!

 

Moje veľké ĎAKUJEM patrí celému transplantačnému tímu Vašej nemocnice pod vedením p. doktora Hampla a p. primára MUDr. Janeka, kolektívu hepatologicko- gastrointestinálneho oddelenia pod vedením p. prednostu Doc. MUDr. Skladaného, PhD., oddeleniam JIS (10. posch.) a OAIM, kolektívu lekárov, sestier a asistentov na UZV a RTG pracovisku za ústretovosť, vzornú starostlivosť, obetavosť, láskavosť a dobré slová. Moja úcta a obdiv patrí práve im, odborníkom, ktorí sa podieľali 6.5.2015 na mojej operácii a, samozrejme, aj na rekonvalescencii po nej.

 

Osobitné poďakovanie patrí p. prednostovi Doc. MUDr. Skladanému, PhD., MUDr. Adamcovej - Selčanovej, MUDr. Badinkovej, MUDr. Brunčákovi, MUDr. Molčanovi, p. primárovi MUDr. Šváčovi, PhD., MUDr. Kapustovi, koordinátorke Ing. Dropčovej, hlavnej sestre PhDr. Vnenčákovej a všetkým lekárom, sestričkám, sanitárkam , upratovačkám na oddelení HEGO a metabolickej JIS.

 

Pracujem v zdravotníctve a som hrdá na týchto ľudí , že popri svojej náročnej, zodpovednej a často frustrujúcej práci, dokážu byť milí, empatickí, trpezliví a ochotní pri komunikácii s pacientom aj rodinnými príslušníkmi.

 

Prajem Vám veľa úspechov v práci a mnoho spokojných pacientov. Ja k nim určite patrím.

 

V Diakovciach, dňa 1.8. 2015                                        PhDr. Emőke Takácsová, PhD.

 
12.8.2015

 

Dobry den,

Rada by som touto cestou vyjadrila spokojnost s pracou a pristupom k pacientovi zdravotnickych pracovnikov Vasej nemocnice, menovite lekarov interneho odd.zeny na cele s primarom odd.a izbovej lekarky MUDr. Pipiskovej, s pracou sestier a sanitarok na tomto oddeleni. Taktiez by som rada vyjadrila spokojnost s pestrou a chutnou stravou pre pacientov, je prekvapujuce, ze dokazete to co inde povazuju za nemozne: aby pacienti boli spokojni s nemocnicnou dietou!


S pozdravom


RNDr. Sedlackova, Modra

Odoslané z iPadu
 

Vážená pani riaditeľka,

rada by som vyjadrila svoje vrelé poďakovanie celému kolektívu Neurochirurgickej kliniky Rooseweltovej nemocnice pod vedením profesora  MUDr. Miroslava Galandu, CSc. Zvlášť sa chcem poďakovať  pánovi primárovi MUDr. Jánovi Šulajovi, PhD, za jeho odbornú starostlivosť a ľudský prístup počas mojej hospitalizácie. Takisto ďakujem ošetrujúcej lekárke MUDr. Martine Rusiňákovej ako aj všetkým zdravotným sestrám a sanitárnym pracovníkom za ich vľúdnu starostlivosť.

Vďačná pacientka

Anna Čellárová z Brezna

 
 


 

Dobry den, touto cestou by som sa chcel uprimne podakovat lekarom vasej nemocnice. Takmer cely rok som doprevadzal svoju mamu na rozne vysetrenia a odbery, ktore neviedli k zlepseniu jej zdravotneho stavu az kym prednosta II.chirurg.kliniky pan prof.Kothaj nedostal jej zdravotny zaznam. Okamzite to nabralo spad a dnes sa uz mama zotavuje po narocnej operacii pecene - echinokokova   cysta vpravom laloku pecene (tato polovica pecene jej bola vyoperovana). Chcem sa v mene celej rodiny podakovat panu profesorovi Kothajovi za jeho profesionalny, odborny a ludsky pristup k nasej pacientke. Rovnako panu Dr. Slobodnikovi, ktory danu operaciu viedol, celemu kolektivu zdravotnych sestier a ostanym pracovnikom chirurgickej kliniky.

Prajem Vam, aby vasa nemocnica, no nielen ta, ale vsetky nemocnice na Slovensku mali takych profesionalnych odbornikov co najviac.

S vdakou a uctou PaedDr. MiroslavJozefiak, syn
 

P.S. Prosim odovzdat pani riaditelke, dakujem

 


 

Dokumenty na stiahnutie:
Poďakovanie II. Neurologickej klinike, špeciálne MUDr. Holecovej
Date 06-06-2016 Filesize 81.81 KB Download 754
Poďakovanie Ministra zdravotníctva II. Neurologickej klinike
Date 06-06-2016 Filesize 142.77 KB Download 742
Poďakovanie II. Internej klinike
Date 06-06-2016 Filesize 0 B Download 837
Poďakovanie Oddeleniu infektológie
Date 06-06-2016 Filesize 140.34 KB Download 705
Poďakovanie personálu II. Chirurgickej kliniky, špecialne MUDr. Wágnerovi a MUDr. Štiastnému
Date 06-06-2016 Filesize 121.52 KB Download 739
Poďakovanie Oddeleniu dlhodobochorých
Date 06-06-2016 Filesize 563.03 KB Download 750
Poďakovanie Oddeleniu traumatológie a OFBLR
Date 06-06-2016 Filesize 63.14 KB Download 801
Vtipné poďakovanie pre Oddelenie psychiatrie
Date 06-06-2016 Filesize 321.46 KB Download 766
Poďakovanie lekárom a personálu Neurochirurgickej a Neurologickej kliniky
Date 06-06-2016 Filesize 132.52 KB Download 754
Poďakovanie MUDr. Márii Praženicovej - II. Očná klinika
Date 06-06-2016 Filesize 77.17 KB Download 686
Poďakovanie pre MUDr. Romana Luttyho - Oddelenie UP
Date 06-06-2016 Filesize 149.14 KB Download 720
Poďakovanie pre MUDr. Júliusa Janeka - Oddelenie cievnej chirurgie
Date 06-06-2016 Filesize 703.18 KB Download 772
Urologickej klinike
Date 06-06-2016 Filesize 160.18 KB Download 807
Tramutologickej klinike
Date 06-06-2016 Filesize 0 B Download 791
MUDr. Kubincovi - Oddelenie ortopédie
Date 06-06-2016 Filesize 239.57 KB Download 814
Onkologická klinika
Date 06-06-2016 Filesize 61.96 KB Download 803
Oddeleniu dlhodobochorých
Date 06-06-2016 Filesize 296.14 KB Download 818
II. Neurologickej klinike SZU
Date 06-06-2016 Filesize 318.7 KB Download 753
Neurochirurgickej klinike SZU
Date 06-06-2016 Filesize 219.75 KB Download 761
Kolektívu a jednotlivcom II. Internej kliniky SZU
Date 06-06-2016 Filesize 286.56 KB Download 801
Oddeleniu hematológie
Date 06-06-2016 Filesize 150.12 KB Download 809
MUDr. Kminiakovi - oddelenie cievnej chirurgie
Date 06-06-2016 Filesize 173.72 KB Download 791