hlavicka


Čo je u nás nové

Seminár pre spádových transplantačných koordinátorov

Transplantačné centrum pri FNsP F.D.Roosevleta Banská Bystrica organizuje v dňoch 02.-03.06.2017 seminár pre spádových nemocničných transplantačných koordinátorov. Podujatie sa uskutoční v Hoteli Altenberg na Starých Horách. Odborným garantom je prednosta II. KAIM MUDr. Jozef Valky, PhD., CETC, a vedúca Transplantačného centra MUDr. Eva Lacková, PhD.

V prípade otázok kontaktujte: Ing. Andreu Dropčovú -  

PROGRAM PODUJATIA - klikni ..


ZÁKAZ NÁVŠTEV JE ZRUŠENÝ

Vážení pacienti, 
oznamujeme Vám, že na základe informácii Regionálneho úradu verejného zdravotníctva o vývoji akútnych respiračných ochorení a chrípky je zákaz návštev príbuzných pacientov v našej nemocnici od 20.2.2017 zrušený.


Zákaz návštev v nemocnici

Zákaz návštev 2017


PURPUROVÉ SRDCE PRE SESTRU Z NAŠEJ NEMOCNICE

Deniska Panicova290Sestra Denisa Panicová z Neonatologickej kliniky SZU pri FNsP F.D.Roosevelta získala ocenenie Purpurové srdce, ktoré udeľuje Občianske združenie Malíček sestrám z perinatologických centier. Ocenenie si prevzala z rúk bývalej premiérky Ivety Radičovej, počas benefičného večera organizovaného združením pri príležitosti novembrového Medzinárodného dňa predčasne narodených detí.

„Získanie ocenenia ma dojalo a veľmi si ho vážim. Táto práca mi veľa dala po viacerých stránkach. Od príchodu na Neonatologickú kliniku v Banskej Bystrici v roku 2009 som narástla odborne aj ľudsky. Keď som kedysi dávno ležala v nemocnici personál sa ku mne nesprával veľmi milo a preto som si povedala, že ja práve naopak budem k pacientom a ich príbuzným vždy čo najprívetivejšia,“ hodnotí svoje pôsobenie Denisa Panicová. 

„Pani Panicovej srdečne blahoželáme. Z jej ocenenie sa tešíme, pretože je ďalším dôkazom toho, že v našej nemocnici pracujú skvelí odborníci, ktorí majú zároveň ľudský a chápavý prístup k svojim pacientom,“ dodala Miriam Lapuníková, riaditeľka FNsP F.D.Roosevelta.

Symbolické srdce OZ Malíček odovzdáva osobnostiam, ktoré sa svojou činnosťou a pôsobením pričinili o zlepšenie situácie predčasne narodených detí – či už na akademickej, nemocničnej alebo domácej pôde. 

Obr.: Odmenená Deniska Panicová


Čítať ďalej...

NOVINKA PRE PACIENTOV S NÁDOROVÝM OCHORENÍM PEČENE. NA SLOVENSKU JE DOSTUPNÁ UNIKÁTNA METÓDA LIEČBY.

Rádioembolizácia - zákrok290Minulý týždeň rádiológovia z FNsP F.D.Roosevelta Banská Bystrica ako prví na Slovensku vykonali unikátny zákrok, rádioembolizáciu nádoru pečene. Za prísnych bezpečnostných opatrení aplikovali prvým dvom pacientom mikroskopické rádioaktívne častice, ktoré cielene zničia nádor, bez postihnutia okolitých orgánov.

„Ide o úplne nový spôsob liečby zhubných nádorov pečene. Otvára možnosť aj pre chorých, ktorí neadekvátne reagujú na chemoterapiu, alebo u ktorých iné metódy ako chirurgická resekcia nádoru či termoablačné metódy neprichádzajú do úvahy,“ dopĺňa výhody metódy MUDr. Stanislav Okapec, primár Oddelenia rádiológie  „Jedná sa o pomerne novú metódu pre cielenú vnútornú rádioterapiu zhubných nádorov pečene. Rádioembolizácia sa vykonáva podaním mikroskopických častíc obsahujúcich rádioaktívny prvok Yttrium-90 mikrokatétrom do pečeňových artérii,“ vysvetľuje primár Okapec. 


Čítať ďalej...

Ďalšie články...

 1. III. Bystrický Mikulášsky kurz regionálnej anestézie
 2. AUKCIA DRESOV BYSTRICKÝCH HOKEJISTOV PRE PREDČASNE NARODENÉ BÁBÄTKÁ NA NEONATOLOGICKEJ KLINIKE
 3. Deti zamestnancov nemocnice potešil originálny Mikuláš
 4. Upozornenie - Zneužitie mena nemocnice
 5. Neurológ docent Donáth sa stal ambásadorom prestížneho svetového kongresu
 6. Z VYZBIERANÝCH PROSTRIEDKOV DOVYBAVIA KLINIKU, KDE ZACHRAŇUJÚ KRITICKY CHORÝCH NOVORODENCOV Z CELÉHO BANSKOBYSTRICKÉHO KRAJA
 7. Zákaz návštev na Oddelení infektológie
 8. Gesto vďaky všetkým zosnulým darcom
 9. Onkologickí pacienti budú ležať počas hospitalizácie na nových posteliach
 10. UROLOGICKÝ VIDEOWORKSHOP. ODBORNÍCI OPREROVALI V BANSKEJ BYSTRICI, OSTATNÍ SLEDOVALI PRIEBEH ZÁKROKU V BRATISLAVE
 11. Pozvánka - Podporte ČLOVIEČIKA
 12. Oznam o uzavretí akútnej časti Psychiatrickej kliniky SZU z dôvodu rekonštrukcie
 13. Unikátny robotický zákrok. Pacientovi vytvorili mechúr z tenkého čreva.
 14. Trendom súčasnej chirurgie je miniinvazívny prístup k operovanému orgánu
 15. Deň otvorených dverí pre pacientov so psoriázou
 16. NOVÝ REBOX UVOĽNÍ SVALY A UĽAVÍ OD BOLESTI
 17. NÁVŠTEVNÍCI OBCHODNÉHO CENTRA SA MOHLI STAŤ NA CHVÍĽU LEKÁRMI A VYSKÚŠAŤ SI OPERAČNÉHO ROBOTA
 18. V ANKETE TOP INOVÁCIE V MEDICÍNE ZÍSKALA NEMOCNICA DVE VÍŤAZSTVÁ
 19. Vďační rodičia zorganizovali benefičný futbalový turnaj. Neonatologická klinika využije dar na technické dovybavenie.
 20. Výťažok z futbalového zápasu bude venovaný Neonatolgickej klinike SZU

Subcategories