Trendom súčasnej chirurgie je miniinvazívny prístup k operovanému orgánu

Medicína napreduje míľovými krokmi. V diagnostike a liečbe sa využívajú technológie,
ktoré by pred pár desaťročiami aj sami odborníci považovali len za rekvizitu z vedecko-fantastického filmu. Neuveriteľnou rýchlosťou sa vyvíja aj chirurgická liečba.V deväťdesiatych rokoch nastal zlom a zmenil sa technologický prístup k operovanému orgánu. Chirurg neoperuje už cez veľkú otvorenú ranu, trendom je miniinvazívna chirurgia.
FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica je priekopníkom v zavádzaní mnohých miniinvazívnych postupov na Slovensku. Ako jediná nemocnica na Slovensku poskytuje svojim pacientom najmodernejšiu – roboticky asistovanú chirurgickú liečbu.

V novej publikácii prinášame prehľad o najmodernejších postupoch, ktoré poskytujeme našim pacientom vo FNsP F.D.Roosevelta

Brozura obr