Prestížne ocenenie pre pôrodnú asistentku z FNsP F.D.Roosevelta

Phdr. Drapáčová290Prestížne ocenenie „BIELE SRDCE“, ktoré každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, získala toho roku aj pôrodná asistentka z FNsP F.D. Roosevelta Banská Bystrica, PhDr. Elena Drapáčová.
Z rúk generálneho riaditeľa Sekcie zdravia Ministerstva zdravotníctva SR Mária Miklošiho a prezidentky SKSaPA Ivety Lazorovej si cenu  v kategórii sestra – manažér prevzala na regionálnej konferencii komory dňa 20.6.2014.  Návrh na jej ocenenie podala Sekcia manažmentu SKSaPA.

Ocenenie BIELE SRDCE každoročne získa v troch kategóriách : sestra/pôrodná asistentka manažér, sestra/pôrodná asistentka v praxi a mimoriadne ocenenie 31 zdravotníckych pracovníkov z celého Slovenska. Cena je odmenením vyjadrujúcim charakter starostlivosti, vedomosti a humanitu, ktorá napĺňa prácu a ducha ošetrovateľstva. „ Ocenenie za dobre odvedenú prácu dokáže pohladiť na duši, motivovať do ďalšej práce a tak trochu utvrdiť v tom, že to, čo robím, má zmysel. Napriek všetkým ťažkostiam a problémom s ktorými sa musím denne stretávať má táto práca zmysel a tvorí veľkú súčasť môjho života. Prináša mi  radosť každá spokojná pacientka a šťastná mamička. Toto ocenenie patrí všetkým mojim kolegyniam – pôrodným asistentkám na našej klinike, ktorým ďakujem za korektnú spoluprácu a podporu, vážim si to,“ vyjadrila svoje dojmy naša kolegyňa.

V mene vedenia nemocnice a aj v mene všetkých kolegov PhDr. Elene  Drapáčovej úprimne blahoželáme k tomuto významnému oceneniu. Z jej úspechu sa tešíme, pretože je oficiálnym potvrdením toho, že v našej nemocnici pracujú profesionálne sestry a pôrodné asistentky,“ dodáva PhDr. Monika Trnovcová, námestníčka pre ošetrovateľstvo.

PhDr. Elena Drapáčová v povolaní pôrodná asistentka pracuje od roku 1987, v manažérskej pozícii vedúcej sestry Gynekologicko – pôrodníckej kliniky SZU pôsobí 9 rokov. Je držiteľkou licencie odborného zástupcu v povolaní pôrodná asistentka pre poskytovateľa zdravotnej starostlivosti Fakultnú NsP F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, držiteľkou osvedčenia interného audítora pre oblasť kvality, je mentorkou odbornej praxe, držiteľkou osvedčenia "Humánny manažér" z Centra aplikovanej etiky, absolvovala špecializáciu v intenzívnej starostlivosti v gynekológii a pôrodníctve, absolventkou magisterského štúdia  na Fakulte humanitných vied, odbor filozofia v špecializácii etika, v odbore etika získala titul PhDr. PhDr. Drapáčová má bohatú prednáškovú činnosť. Je dlhoročnou členkou SKSaPA, členkou vo výbore Sekcie manažmentu v ošetrovateľstve.

V roku 2012 získala toto ocenenie v rovnakej kategórii aj Mgr. Monika Matošová, vedúca sestra Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny.