Graffiti v nemocnici

Domov / Nezaradené / Graffiti v nemocnici
Graffiti v nemocnici

Graffiti v nemocnici

Priestory FNsP F. D. Roosevelta zdobia od minulého týždňa maľby v štýle graffiti.
Nejedná sa našťastie o vyčínanie anonymných sprejerov v areáli nemocnice. Naopak, strohé nemocničné steny, od minulého týždňa osviežujú kvety, stromy, podmorský svet, anjel či iné pre nemocnicu netradičné motívy.
„Vo vnútorných priestoroch sa nachádza množstvo prázdnych stien. Chceli sme ich zmysluplne využiť, oživiť a spríjemniť prostredie nemocnice, aby naši pacienti pri návšteve lekára nemysleli len na chorobu“, približuje hlavnú myšlienku celého projektu jej pôvodca, Ing. Miriam Lapuníková, ekonomická námestníčka nemocnice.
Na najfrekvetnovanejších miestach nemocnice je umiestnených dvánásť veľkorozmerných malieb. Ich autorom je Michal Bajči, slobodný umelec, ktorý sa venuje tomuto výtvarnému štýlu niekoľko rokov. Projekt „krajších stien“ sme zrealizovali za finančnej pomoci partnerov Pharmeco, spol. s.r.o. a Inmedia, s.r.o.
Veríme, že náš zámer sa stretne s pozitívnym ohlasom u našich pacientov a návštevníkov a pri pohľade na pod morom plávajúceho delfína, korytnačku, či pestrofarebné orchidey sa aspoň na chvíľu v myšlienkach odpútajú od zdravotných ťažkostí, ktoré ich do nemocnice priviedli.

Na obr.: Ukážka jednej z malieb

image_pdfimage_print