FNsP F.D. Roosevelta rozšírila rehabilitačné procedúry o akupunktúru

Domov / Nezaradené / FNsP F.D. Roosevelta rozšírila rehabilitačné procedúry o akupunktúru
FNsP F.D. Roosevelta rozšírila rehabilitačné procedúry o akupunktúru

FNsP F.D. Roosevelta rozšírila rehabilitačné procedúry o akupunktúru

Pacienti, ktorí sa rozhodli zveriť liečenie svojich zdravotných ťažkostí akupunktúre, nájdu túto metódu tradičnej čínskej medicíny už aj v ponuke Oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie (OFBLR) vo FNsP F.D. Roosevelta.

Výhodou pre pacienta je, že mu najprv odborný lekár – fyziater urobí komplexnú diagnostiku jeho zdravotného problému a okrem ním požadovanej akupunktúry mu môže naordinovať ďalšie vhodné rehabilitačné procedúry, ktoré absolvuje pod jednou strechou. Okrem celotelovej alebo ušnej akupunktúry ponúkame aj jej modifikáciu – bankovanie, pri ktorej sa aktívne akupunktúrne body ovplyvňujú podtlakom, priložením sklenenej banky. Oddelenie ďalej ponúka nadštandardné výkony ako taping, masáže na vlastnú žiadosť, a nad rámec výkonov preplácaných poisťovňou, liečebnú telesnú výchovu nad rámec a udržiavaciu LTV v skupinke podľa charakteru ochorenia.

Na obr. : MUDr. Gabriela Majeríková zavádza pacientovi akupunktúrnu ihlu

Akupunktúra sa najčastejšie používa pri ochoreniach chrbtice, kĺbov a šliach, obrne tvárového nervu, neuralgii trojklanného nervu, bolestiach hlavy, migrénach, pri kožných ochoreniach, alergiách, či u stavov po náhlej cievnej príhode. Jedná sa o nadštandardný výkon, nehradený z verejného zdravotného poistenia.

Je potrebné sa vopred objednať na ambulancii OFBLR. Ordinačné hodiny pre ambulanciu akupunktúry sú streda a piatok.

Cenník výkonov OFBLR

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie vo FNsP F.D. Roosevelta poskytuje komplexnú liečebno-preventívnu starostlivosť pacientom s ochoreniami pohybového systému, nervového systému, s internými ochoreniami, pacientom po neurochirurgických, ortopedických, traumatologických či kardiochirurgických operáciách, po plastických operáciách ruky, pacientom po transplantáciách orgánov a onkologickým pacientom.
Ponúka množstvo metód fyzikálnej a pohybovej terapie. Na Slovensku mu patrí prvenstvo v zavedení pohybového konceptu Spiraldynamik.
Akupunktúrnu liečbu vykonáva primárka oddelenia MUDR. Gabriela Majeríková, ktorá sa akupunktúre venuje dlhé roky . V r. 1994 absolvovala základný kurz akupunktúry, potom kurzy u MUDr. Barešovej, kurz laseropunktúry , úvodný ročník do tradičnej čínskej medicíny a kurzy organizované Inštitútom tradičnej čínskej medicíny v Prahe.

image_pdfimage_print