FNsP F. D. Roosevelta je úspešná v získavaní eurofondov

Domov / Nezaradené / FNsP F. D. Roosevelta je úspešná v získavaní eurofondov

FNsP F. D. Roosevelta je úspešná v získavaní eurofondov

Ministerstvo zdravotníctva SR ako riadiaci orgán pre Operačný program Zdravotníctvo schválilo žiadosť FNsP F. D. Roosevelta o nenávratný finančný príspevok.
FNsP FDR predložila ministerstvu žiadosť s názvom Komplexná rekonštrukcia operačných sál, urgentného príjmu a centrálnej sterilizácie Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica s celkovými výdavkami projektu v hodnote takmer 26,5 milióna eur.
Predmetom realizácie projektu je stavebná rekonštrukcia týchto priestorov a zároveň aj dovybavenie pracovísk zdravotníckou technikou.
Začiatok realizácie projektu vrátane dodávky a montáže zariadení je stanovený na mesiac júl 2010 a ukončenie realizácie sa plánuje v júni 2012.
Rekonštrukcia sa najviac dotkne chirurgických odborov a urgentného príjmu a bude prebiehať v dvoch etapách. Priestory sa budú rekonštruovať postupne, pričom bude vypracovaná prísna logistika v súlade s návrhom projektu. Nemocnica preto prejde na minimálne 2-zmennú prevádzku. Chaos v organizácii práce a v poskytovaní zdravotnej starostlivosti nemocnici teda nehrozí.
Pacienti sa nemusia báť, že by netrafili na ošetrenie. Všetko bude podrobne označené smerovými tabuľami, ktoré budú umiestnené v areáli.

image_pdfimage_print