FNsP F.D. Roosevelta dostane na rekonštrukciu 60 mil. eur

Domov / Uncategorized @sk / FNsP F.D. Roosevelta dostane na rekonštrukciu 60 mil. eur
FNsP F.D. Roosevelta dostane na rekonštrukciu 60 mil. eur

FNsP F.D.Roosevelta sa dočká komplexnej rekonštrukcie. Na piatkovej návšteve to oznámili podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini a minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker. V najbližších troch rokoch plánuje Ministerstvo zdravotníctva SR investovať zo svojej rozpočtovej kapitoly do obnovy nemocnice približne 60 miliónov eur. Z uvedených prostriedkov bude zrekonštruovaný obvodový plášť budov ložkovej časti a polikliniky, tepelné hospodárstvo, budú vymenené okná a kompletne zrenovovaný interiér oddelení a ambulancií. V pláne je aj výstavba infekčného pavilónu v novom nemocničnom areáli.

Podpredseda vlády a minister zdravotníctva boli v piatok 2.6.2017 na návšteve zdravotníckych zariadení v Banskej Bystrici. Po prehliadke SSÚSCCH, a.s. a Detskej fakultnej nemocnice si vo FNsP FDR prezreli novozrekonštruovanú vstupnú halu v poliklinike, oddelenie šestonedelia, novorodeneckú JIS a urgentný príjem. Z našej nemocnice sa presunuli na návštevu Národného rehabilitačného centra v Kováčovej.