Dva nové prístroje darovala nemocnici COOP Jednota Krupina SD

Domov / Uncategorized @sk / Dva nové prístroje darovala nemocnici COOP Jednota Krupina SD
Dva nové prístroje darovala nemocnici COOP Jednota Krupina SD

Dva nové prístroje darovala nemocnici COOP Jednota Krupina SD

Dva nové prístroje získala FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica darom od slovenského obchodného reťazca COOP Jednota Krupina, SD. Symbolický šek v hodnote 10 000 eur odovzdal vedeniu nemocnice v piatok 2. februára 2018 predseda predstavenstva spoločnosti Jozef Vahančík.

Sterilizátor290

Darované prostriedky sa nemocnica rozhodla využiť na potrebné dovybavenie dvoch oddelení. Transportný urgentný vozík bude slúžiť novozriadenému pracovisku maxilofaciálnej chirurgie. Vozík umožní pacienta vo vážnom stave nielen prevážať, ale ho okamžite a kvalitne diagnostikovať. Bez toho, aby pacienta museli prekladať z lôžka na lôžko môžu ho priamo aj röntgenovať.
Parný sterilizátor pomôže zákrokovým sálam, kde uskutočňujú jedinečné robotické operácie. Ušetrí im čas, kedy by medzi operáciami museli čakať na dodanie sterilizovaných nástrojov.
Naša spoločnosť pôsobí v regióne, ktorý je spádovou oblasťou tohto významného zdravotníckeho zariadenia. Či už sa jedná o našich zamestnancov, členov nášho družstva, či našich každodenných zákazníkov, pre mnohých z nich je to koncové zariadenie a posledná nádej na vyriešenie ich zdravotného problému,“ uviedol Jozef Vahančík.

COOP Jednota Krupina, SD spolu s nadáciou spoločnosti podporuje nemocnicu už od roku 2012. Vďaka ich každoročným finančným príspevkom má nemocnica nové pôrodné lôžko, injekčné dávkovače, nefroskop aj niekoľko polohovateľných postelí.

Obr. hore – zľava MUDr. Vladimír Baláž, PhD., MUDr. Milan Urbáni, MPH, Ing. Jozef Vahančík (COOP Jednota Krupina), Ing. Miriam Lapuníková, MBA, Ing. Ivana Sklenková, MUDr. Rastislav Slávik

image_pdfimage_print