Dostupnejšia magnetoterapia

Domov / Uncategorized @sk / Dostupnejšia magnetoterapia
Dostupnejšia magnetoterapia

Dostupnejšia magnetoterapia

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie (OFBLR) získalo pred mesiacom nový prístroj, ktorý umožní kvalitnú magnetoterapeutickú liečbu väčšiemu množstvu pacientov. Na prístroj získala nemocnica z dotácie Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý prispel na zakúpenie prístroja sumou 3000 EUR.

„Magnetoterapia bola ako liečebná metóda doteraz na OFBLR využívaná, avšak prístroje už boli zastarané a poruchové. Potrebovali sme nový prístroj, ktorým by sme mohli odliečiť aj väčší počet pacientov naraz. Výhodou magnetoterapie je, že sa môže aplikovať aj pacientom s kovovými implantátmi a pacient sa nemusí vyzliekať. Nový prístroj na magnetoterapiu je využiteľný pre štyroch pacientov naraz s rôznymi diagnózami. Šesť rôznych aplikátorov umožňuje účinnejšie cielenie terapie v závislosti od lokalizácie ochorenia,“ približuje výhody primárka oddelenia doktorka Gabriela Majeríková. „Som rada, že nová magnetoterapia doplní široké spektrum fyzikálnej terapie, ktoré v našej nemocnici pacientom ponúkame“ uviedla riaditeľka nemocnice Miriam Lapuníková.

Magnetoterapia využíva liečebné účinky nízkofrekvenčného pulzného magnetického poľa na uvoľnenie stuhnutých svalov, pôsobí proti opuchom, zápalom, bolestiam a má regeneračný efekt. Podporuje vpravovanie iónov vápnika do buniek čím urýchľuje hojenie kostí. Magnetoterapia má široké terapeutické využitie pri liečbe bolestí, porúch pohybového systému, poúrazových stavov, ale aj pri ochoreniach nervového systému ako je sclerosis multiplex. Veľmi dobré účinky sú pozorované pri liečbe osteoporózy , kde je magnetoterapia aplikovaná ako podporná liečba.
Výhodou magnetoterapie je aj to, že nedochádza k prehrievaniu osteosyntetického materiálu, teda môže byť indikovaná aj pacientom, ktorý majú napríklad umelú kĺbovú náhradu.

image_pdfimage_print