Do nemocnice prišlo 300 ks ochranných štítov

ĎAKUJEME všetkým, ktorí sa podieľali na výrobe a dodaní 300 kusov ochranných štítov, ktoré budú rozdelené zdravotníckym zamestnancom a zamestnancom prichádzajúcim do kontaktu s pacientmi:

💚 iniciatíva Pomôž nemocnici
💚 Mesto Banská Bystrica
💚 aj všetkým ostatným, ktorých nepoznáme 🙂

Mesto Banská Bystrica sa zapojilo do iniciatívy Pomôž nemocnici, ktorej cieľom je vyrábať ochranné štíty pomocou 3D tlačiarní. Do finálnej podoby takýto ochranný štít spracúvajú odsúdení vo väzniciach na Slovensku. Mestu v pondelok 30. marca doručil presne 320 kusov bystrický Ústav na výkon väzby. Časť štítov putovala do Slovenský Červený kríž, územný spolok Banská Bystrica, zvyšok k nám do nemocnice.

Štíty sú pomôcky, ktoré sú dôležitou súčasťou ochrany zdravotníkov pri kontakte s pacientom s podozrením na ochorenie Covid 19, alebo s nakazeným pacientom.