Deň otvorených dverí pre pacientov so psoriázou

Domov / Uncategorized @sk / Deň otvorených dverí pre pacientov so psoriázou

Deň otvorených dverí pre pacientov so psoriázou

Dňa 26. októbra budú pri príležitosti Svetového dňa psoriázy otvorené aj dvere dermatovenerologickéj ambulancie FNsP F.D.Roosevelta. Pacienti s týmto ochorením sa môžu prísť bezplatne poradiť s odborníkmi na Dermatovenerologickú ambulanciu I., na 2. poschodí v poliklinickej časti nemocnice.

Deň otvorených dverí bude pri príležitosti Svetového dňa psoriázy, ktorý vyhlasuje každoročne Medzinárodná federácia psoriatických organizácií, prebiehať 26. októbra v niekoľkých špecializovaných dermatovenerologických ambulanciách (centrách biologickej liečby) na Slovensku Deň otvorených dverí.

Deň otvorených dverí pre pacientov so psoriázou zastrešuje Slovenská dermatovenerologická spoločnosť SLS. Cieľom tohto Dňa otvorených dverí je upozorniť na ochorenie, ktoré patrí k najrozšírenejším kožným poruchám na svete a mnohých ľudí často vháňa do izolácie. Zároveň chceme upozorniť aj zdravých ľudí na fakt, že ľudia so psoriázou nie sú infekční, teda nemôžu svoje okolie nakaziť. V tento deň sa budú môcť pacienti so psoriázou poradiť s lekármi o svojom ochorení, jeho stave a možnostiach liečby najmodernejšími cestami.

image_pdfimage_print