COVID – 19 VÁM  KRADNE MIESTO V NEMOCNICIACH. NÁSTROJ NA JEHO ZASTAVENIE JE IBA VO  VAŠICH RUKÁCH.

S dôverou sa vkladáte do našich rúk pri chorobách, úrazoch, bolestiach. Veríte v naše, štúdiom a dlhoročnou praxou nadobudnuté, vedomosti o ľudskom tele a schopnosti liečiť ho. Pomohli sme mnohým a mnohých vyliečili.

Nemôžeme už prosiť, apelovať, vysvetľovať, blahosklonne brať ohľad… Každý má právo na vlastný názor, ale zároveň si musí byť vedomí, že zaň nesie zodpovednosť.

Chceme Vás vyzvať, aby ste nám dôverovali aj naďalej. Neodmietajte, neváhajte, nemajte strach. Dajte sa zočkovať proti Covid-19.

Na umelej pľúcnej ventilácii skončilo u nás počas tretej vlny 25 pacientov. Ani jeden z nich nebol zaočkovaný.  Približne polovica z nich mala aj iné ochorenia, ktoré im covid skomplikoval. Ďalší boli relatívne zdraví ľudia, ktorí skončili na prístrojoch len kvôli covidu.

Že Vám sa to určite nestane? Nie, nemusí. Ale môže sa Vám stať, že budete mať vy alebo vaši blízki iný zdravotný problém a budete potrebovať hospitalizáciu. Ale kapacity personálu sú v nemocniciach viazané

pri pacientoch, ktorí tam s vysokou pravdepodobnosťou vôbec nemuseli byť, keby boli zaočkovaní.

Že na prístrojoch skončí len pár desiatok pacientov? Áno, ale to je len jeden z režimov zdravotnej starostlivosti. Lôžka pre pacientov máme, ale musíme doplniť personál. Ten si nevytiahneme zo zázračného klobúka, len presunieme z iných oddelení, kde bude možno chýbať práve pri starostlivosti o Vašich blízkych ktorí by potrebovali pomoc.

Už takmer dva roky robíme v nemocnici všetko preto, aby sme zabezpečili starostlivosť pre všetkých pacientov a zároveň sa vyrovnali s obrovským náporom, ktorý na naše plecia naložila  pandémia. Lenže dostali sme sa do začarovaného kruhu, z ktorého sa dostaneme len vtedy, keď bude pacientov s Covid-19 toľko, čo prstov na jednej ruke.

Vo vakcinačnom centre pri FNsP F.D. Roosevelta Banská Bystrica sme podali vyše 100 000 dávok proti Covid-19. Zaočkovaných je viac ako 70 % zamestnancov nemocnice. Riziká očkovania sú oproti tomu čo Vám spôsobí Covid-19 minimálne.

Nedovoľte, aby Vám alebo Vašim blízkym kradol  Covid – 19 zdravotnú starostlivosť a miesta v nemocnici.