Banskobystrickí hokejisti na návšteve medzi onkologickými pacientmi

Domov / Uncategorized @sk / Banskobystrickí hokejisti na návšteve medzi onkologickými pacientmi
Banskobystrickí hokejisti na návšteve medzi onkologickými pacientmi

Banskobystrickí hokejisti na návšteve medzi onkologickými pacientmi

Deväť banskobystrických hokejistov z HC 05 prišlo na Mikuláša povzbudiť našich onkologických pacientov. Na Onkologickej klinike SZU a Hematologickom oddelení rozdávali pacientom balíčky so sladkosťami, pagáče, podpisovali sa a kto chcel, aj sa s ním odfotili. V ťažkých chvíľach, ktoré pacienti na onkológii prežívajú, bola návšteva baranov prepotrebným spestrením dňa a mnohým dokonca po čase vyčarila aj úsmev na tvári.
Návšteva chlapcov z HC 05 nebola prvou návštevou športovcov na Onkologickej klinike SZU. Iniciátorom a organizátorom je Miška Urban, dobrovoľníčka, autorka a naša bývala pacientka: „ Už takmer tri roky organizujem návštevy a aktivity na Onkologickom oddelení, počas ktorých som k pacientom priviedla mnoho futbalistov, hokejistov, ale taktiež sa mohli odfotiť so zlatou medailou Mateja Tótha, či majstrovským pohárom, ktorí vybojovali v minulej sezóne hokejisti. Od minulého roka som aktivity rozšírila aj o Hematologické oddelenie, nakoľko sa práve tam liečil môj dobrý kamarát, ktorý, žiaľ, svoj boj prehral, ale počas liečby vždy myslel na to, ako pomôcť ostatným. Sama som silno motivovaná skutočnosťou, že som sama pred 11 rokmi bojovala s rakovinou a keďže mi život dal druhú šancu, pomoc ďalším ľuďom, ktorí prežívajú to, čo som prežívala ja, beriem ako možnosť odvďačiť sa životu. Nie vždy je jednoduché vrátiť sa na miesta, ktoré vyvolávajú spomienky, ale netreba myslieť na smútok, ale na fakt, že ťažko trpiacim ľuďom môžem za pomoci dobrých ľudí dať nádej, spríjemniť deň a vyčarovať úsmev na tvári. A to je to najviac, čo môžeme urobiť,“ približuje Miška dôvody svojej angažovanosti.
Miške Urban a jej hosťom ďakujeme za ich úsilie a budeme sa tešiť na ďalšie návštevy a milé Miškine nápady, ktorými spríjemní našim pacientom chvíle počas hospitalizácie v nemocnici.

hokejisty 290
image_pdfimage_print