Aktuálna situácia: Počty pacientov s covidom stúpli. V plánovaných operáciách pokračujeme.

Zhoršujúca sa epidemiologická situácia sa prejavila už aj na počte hospitalizovaných pacientov v našej nemocnici.

Za necelé tri týždne stúpol počet pacientov s ochorením Covid-19 zo štyroch na dnešných 19. Všetci títo pacienti sú hospitalizovaní na Oddelení infektológie v pavilóne v starom nemocničnom areáli. Len dvaja z uvedených pacientov boli proti Covid – 19 zaočkovaní.

Na Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU je hospitalizovaný jeden pacient.

Na infekčnom oddelení je k dispozícii 50  počet lôžok pre pacientov s ochorením Covid, takže k reprofilizácii lôžok na iných oddeleniach sme zatiaľ nepristúpili.

Zatiaľ realizujeme aj naplánované hospitalizácie a výkony. Situáciu budeme priebežne vyhodnocovať  a v prípade zhoršovania, prijmeme potrebné opatrenia.

ZÁKAZ NÁVŠTEV

Keďže okrem Covid-19 stúpa aj počet iných respiračných ochorení sprísnili sme preventívne opatrenia a od dnešného dňa platí zákaz návštev pacientov na všetkých oddeleniach.

Výnimky a ostatné pravidlá sú popísané tu: https://www.fnspfdr.sk/zakaz-navstev-od-27-9-2021/

AMBULANTNÉ VYŠETRENIE

Pri vyšetrení kompletne zaočkovaných osôb bez príznakov ochorenia a bez epidemiologickej anamnézy test nevyžadujeme.

U neočkovaných alebo nekompletne očkovaných osôb sa test môže  vyžadovať (Ag, RT-PCR, rýchle PCR). Usmernia Vás na konkrétnej ambulancii.

HOSPITALIZÁCIA

Každý pacient (očkovaní, neočkovaní) prichádzajúci na plánovaný výkon alebo hospitalizáciu musí mať platný PCR-test nie starší ako 48 hodín. (bezplatne, objednať sa na korona.gov.sk)

V prípade akútnych príjmov zabezpečíme otestovanie PCR testom v nemocnici.

SPREVÁDZAJÚCA OSOBA  PRI HOSPITALIZÁCII

Sprevádzajúca osoba pacienta počas hospitalizácie musí disponovať negatívnym RT-PCR testom nie starším ako 72 hodín.

(požiadanie o vyšetrenie prostredníctvom webovej stránky www.korona.gov.sk alebo ako samoplatca (napr. partner rodičky, duly sprevádzajúce ženu pri pôrode).

V nemocnici naďalej platia všeobecné epidemiologické opatrenia R-O-R (rúško, odstup, ruky)