Ak by sa počet chorých náhle zvýšil, v nemocnici sme nachystali aj ďalšie lôžka.

Postupne prijímame zásadné opatrenia, ako znížiť riziko šírenia koronavírusu v nemocnici, zabezpečiť ochranu personálu a samozrejme, byť pripravený na prípadné zvýšenie počtu chorých na Covid 19.

Momentálne máme v nemocnici hospitalizovaného už len jedného pacienta s potvrdeným ochorením Covid 19.

Oddelenie infektológie zatiaľ plne zvláda pokryť potrebu starostlivosti o pacientov s ochorením spôsobeným koronavírusovou infekciou. Ak by sa však situácia náhle zhoršila, sme pripravení aj na takýto vývoj, hoci pevne veríme, že k nemu nedôjde.

📌Nemocnica uzatvorila oddelenie infektológie pre bežné prípady. Celý pavilón oddelenia so 45 lôžkami bol reprofilizovaný pre pacientov s potvrdenou alebo suspektnou diagnózou Covid 19 .

📌V novom nemocničnom areáli sme pre prípad výrazného nárastu chorých infekčných pacientov reprofilizovali lôžka dvoch ošetrovacích jednotiek, a už teraz máme pripravených ďalších 33 lôžok.

📌V prípade výrazného nárastu už máme nastavené procesy, ako okamžite reprofilizovať ďalšie lôžka.

📌Vytvorili sme samostatný anestéziologicko – resuscitačný a operačný Covid tím, ktorý je vyhradený pre prípad príjmu pozitívneho pacienta vyžadujúceho chirurgický zákrok a intenzívnu starostlivosť, pričom sa samozrejme vieme postarať aj o pozitívne alebo suspektné rodičky.

📌Vytvorili sme interný konzultačný tím, zložený z infektológa, internistu a pneumológa, ktorý poskytuje odborné telefonické poradenstvo našim ostatným zdravotníkom.

📌Zároveň sme pristúpili k zaúčaniu stredného zdravotníckeho personálu na prácu s ventilovanými pacientmi.

📌Zdravotníckych zamestnancov sme rozdelili na tímy, tak aby sa mohli v práci striedať a zabezpečiť tak plynulé poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

📌Vďaka zrekonštruovanému a modernému urgentnému príjmu vieme zabezpečiť zónovanie tak, aby sme pri príjme infekčného pacienta neohrozili ostatných (neinfekčných) pacientov na urgente.

Buďme k sebe aj voči druhým zodpovední, tolerantní, rešpektujme pokyny a nariadenia. Sme presvedčení, že spoločnými silami všetko zvládneme.

Foto: ilustračné