17 študentov zdravotníckych škôl si vyskúšalo aké je ,,Leto v Rooseveltke“

17 študentov zdravotníckych škôl si vyskúšalo aké je ,,Leto v Rooseveltke“

Spolu 17 študentov zdravotníckych škôl zareagovalo na našu pracovnú ponuku ,,Leto v Rooseveltke“, kde sme  študentom ponúkli zarobiť si cez letné prázdniny a zároveň získať pracovné skúsenosti nad rámec povinnej školskej praxe, ktoré využijú vo svojej budúcej kariére.

,,Leto v Rooseveltke“ je náš pilotný projekt, letnú brigádu organizujeme po prvý raz a vzhľadom nato, že sa osvedčil, rozhodne nie naposledy.

Študenti boli k nám na leto prijatí ako pomocní pracovníci v zdravotníctve na plný alebo čiastočný pracovný úväzok, pričom pomáhajú na vybraných oddeleniach počas dovolenkového obdobia a dopĺňajú tak chýbajúci pomocný personál.

Na výpomoc nášmu personálu prišli študenti zo stredných zdravotníckych škôl z Banskej Bystrice, Zvolena a z Lučenca.

Študenti aj vďaka spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom môžu zadarmo počas letnej práce u nás využívať ubytovanie na internáte Strednej odbornej školy informačných technológií v blízkosti nemocnice.

,,Otvorilo nám to viac oči, v Lučenci nie je toľko odborných oddelení a metodík a inak to tam funguje. Pred nami nemali žiadne ročníky takúto možnosť, máme nové skúsenosti, ubytovanie zadarmo, sme tu s kamarátmi a ešte to máme aj zaplatené,“ povedal nám študent Richard, ktorý využil našu pracovnú ponuku aj spolu so svojimi spolužiakmi zo Strednej zdravotníckej školy v Lučenci.

Sme radi, že tento model spolupráce sa stretol so záujmom študentov, nadviazali sme spoluprácu s mladými a šikovnými študentmi,  ktorí sa možno stanú aj našimi kolegami. 

Ďakujeme aj Banskobystrickému samosprávnemu kraju a Strednej odbornej škole informačných technológií za pomoc s ubytovaním študentov.

image_pdfimage_print